Kronborg Games

Klubkonkurrence med plads til individuel udfoldelse

Kronborg Games er et traditionsrigt indendørs stævne som Helsingør IF har afholdt i mere end 10 år. 

Stævnerne afvikles over tre lørdage, ofte med en afdeling i henholdsvis januar, februar og marts måned.  

Stævnerne er velbesøgte og der konkurreres i alle aldersklasser. Til Kronborg Games er der fokus på hold indsats, samtidig med at der er belønning til alle atleter, som sætter en eller flere personlige rekorder ved det afsluttende stævne.

Praktisk information

Vi afholder Kronborg Games på nedenstående datoer:

Lørdag d. 11/1: Kronborg Games I

Lørdag d. 1/2: Kronborg Games II

Lørdag d. 7/3: Kronborg Games III

Alle dage med start kl 10.00 i Snekkersten Hallen, Agnetevej 1, 3070 Snekkersten

Læs mere om stævnet i invitationen

Tilmelding bedes foretaget klubvis i Mars regneark og sendes senest en uge inden hvert afsnit til post@hif-atletik.dk

Skabelon til tilmeldinger

Øvelser

Der udbydes følgendes øvelser til Kronborg Games 2020:


Aldersgruppe Øvelser
Piger og drenge op til 9 år (årgang 2011 og yngre) 60m, længde, højde, kugle
Piger og drenge 10-11 år (årgang 2009 og 2010) 60m, 60m hæk, længde, højde, kugle
Piger og drenge 12-13 år (årgang 2007 og 2008) 60m, 60m hæk, længde, højde, stang, kugle
Piger og drenge 14-15 år (årgang 2005 og 2006) 60m, 60m hæk, længde, højde, stang, kugle
Piger og drenge 16-17 år (årgang 2003 og 2004) 60m, 60m hæk, længde, højde, stang, kugle
Piger og drenge 18-19 år
(årgang 2001 og 2002)
60m, 60m hæk, længde, højde, stang, kugle
Senior damer og herrer 60m, 60m hæk, længde, højde, stang, kugle



Startlister, resultater og tidsskema

Kronborg Games 1, 11.01.2020:

Samlet resultatliste fra KG1: 

KG1 resultatliste med point 17012020 (1).pdf

KG1 klubstilling efter 1. afdeling 17012020 (1).pdf

Pointstilling i de forskellige klasser:

P9, P11, P13, P15, P17

D9, D11, D13, D15, D17


Resultatlister pr gruppe fra KG1:

P9 Resultater.pdf

P11 Resultater.pdf

P13 Resultater.pdf

P15 Resultater.pdf

P17 Resultater.pdf

P19 Resultater.pdf

K resultater.pdf

D9 Resultater.pdf

D11 Resultater.pdf

D13 resultater 17012020.pdf (korrigeret i højdespring for to drenge)

D15 resultater.pdf

D17 Resultater.pdf

D19 Resultater.pdf

M Resultater.pdf


Foto fra KG1:

Målfoto v/Claus Andersen

Lars Elgaard Larsens billeder

Michael Hylledsteds billeder



Deltagerliste:

Udskrevet 10. januar kl 16.30

KG1 deltagerliste pr 10.01.2020 kl 16.30.pdf

Tidsskema:

Tidsskema KG 1 2020 ver 08012020.xlsx.pdf


Heat inddeling hænges op på fysiske lister ved indgangen til hallen. Er der afbud sætter vi stor pris på at få dem så hurtigt som muligt.

Klublister:

Oversigt over tilmeldinger for hver klub med starttider pr 10. januar kl 22.00.

Bemærk at der ud for 60m står finale, men det er tidspunktet for de indledende løb. Finaletidspunkt for 60m fremgår af tidsskema (og der er fem atleter som kvalificerer sig til finalen).

KG1 Allerød samlet.pdf

KG1 Amager samlet.pdf

KG1 Bagsværd samlet.pdf

KG1 Ballerup samlet.pdf

KG1 FIFH samlet.pdf

KG1 Frederiksberg samlet.pdf

KG1 Gentofte samlet.pdf

KG1 Greve samlet.pdf

KG1 Helsingør samlet.pdf

KG1 Herlev samlet.pdf

KG1 Holte samlet.pdf

KG1 IK Hellas samlet.pdf

KG1 KIF samlet.pdf

KG1 Roar samlet.pdf

KG1 Sparta samlet.pdf